Co na průjem?

S průjmem se už setkal téměř každý. Dobrou zprávou je, že pokud vás postihne akutní průjem, většinou rychle, během několika dnů odezní. Přesto není příjemné ani těch pár dní strávit na toaletě. Proto existují moderní a účinní pomocníci, díky kterým se vám uleví rychleji. Poradíme vám, jak rychle zastavit průjem, ať už vás trápí akutní nebo chronický průjem.


Průjem

Tasectan sáčky

Co je to průjem

Průjmová onemocnění jsou nejčastěji způsobena virovou nebo bakteriální infekcí trávicího traktu. Někdy může být viníkem průjmu nevhodná skladba potravin nebo intolerance některé ze složek stravy nebo chronický zánět střeva. Příčinou bývá také problém s užíváním některých léků, zejména antibiotik.

Průjem se objevuje náhle v podobě 3 až 5 vodnatých a neforemných stolic za den. Časté vyprazdňování může být doprovázeno křečemi či bolestmi v břiše, nevolností, slabostí a případně horečkou.

Myslete na stravu a pitný režim i při průjmu

Pokud zjistíte, že vaše stolice je vodnatá a neforemná, měli byste dodržovat dva základní návyky:

  • pít dostatek tekutin,
  • nejíst tučná, kořeněná a sladká jídla.

Při průjmu dochází k častému vyprazdňování tekuté stolice, což způsobuje vyplavování vody z těla. Aby nedošlo k dehydrataci, je nutné pravidelně doplňovat tekutiny, i přestože máte pocit, že ve vás moc dlouho nevydrží.

Co (ne)jíst při průjmu? Je nutné dodržovat dietu? Samozřejmostí je se vyhýbat jídlům, která jsou kořeněná a mohla by vaše zažívání ještě více podráždit. Nejezte také sladkosti, tučná jídla a mléčné výrobky. Je však třeba, abyste se jídlu nevyhýbali a jedli často a v malých porcích. Konzumovat můžete suché pečivo, suchary, bílou rýži, brambory nebo vařenou mrkev.


Tasectan sáčky

Tasectan sáčky

Co dělat když vás trápí akutní průjem

Běžně se rozlišuje mezi akutním a chronickým průjmem. Akutní průjem se objeví náhle, trvá několik dní a neměl by být delší než 14 dnů, pak už jde o průjem chronický.

Při akutním průjmu doporučujeme užívat Tasectan 500 mg, který je dostupný v tobolkách. Tacetan 500 mg mohou užívat dospělí a děti nad 14 let. Užívejte 1 až 2 tobolky každých 4 až 6 hodin do vymizení příznaků. Pro děti již od narození Tasectan 250 mg KIDS, v sáčcích.

Dětem do 3 let podávejte 1 sáček každých 6 hodin. Děti od 3 do 14 let užívají 1 až 2 sáčky každých 6 hodin. Obsah sáčku můžete dítěti přimíchat do kojeneckého mléka, polotekuté stravy nebo nápoje.

Jak na akutní průjem s Tasectanem
Pro koho je určen? Který přípravek? Jak dávkovat? Jak často podávat?
Dospělí a děti od 14 let Tasectan 500 mg 1 až 2 tobolky co 4 až 6 hodin
Děti 3 až 14 let Tasectan 250 mg KIDS 1 až 2 sáčky co 6 hodin
Děti do 3 let Tasectan 250 mg KIDS 1 sáček co 6 hodin

Tasectan rychle a bezpečně zkracuje dobu průjmu, bez ohledu na jeho původ. Navíc omezuje doprovodné příznaky průjmu, jako jsou křeče a bolesti břicha a časté stolice.

Pokud je akutní průjem způsoben antibiotiky nebo užíváním jiných léků, vyzkoušejte Tasectan DUO. Tasectan DUO obnovuje léky narušenou střevní mikroflóru.

Jak si poradit s chronickým průjmem

Průjem trvající déle než 14 dní označujeme jako chronický. Pokud trpíte chronickým průjmem, je pro vás vhodný Tasectan DUO, který funguje na bázi látek přírodního původu. Přípravek lze užívat i dlouhodobě při prodlouženém průjmu, který trvá 7 až 14 dní, a při chronickém průjmu.

Tasectan DUO funguje na bázi látek přírodního původu, konkrétně tanátu želatiny. Tanát želatiny je kombinací kyseliny tanové a přírodní bílkoviny želatiny.Ten ve střevech vytvoří ochranný film, který brání před napadením nepřátelskými mikroby a jejich jedovatými produkty, tedy toxiny . Dále neutralizuje zánětlivé procesy a odvádí škodliviny rychle ven z těla. Tím navrací střevu jeho přirozenou funkci a schopnost zpracovávat živiny a tekutiny. Kromě toho je také ještě vylepšený tyndalizovanými probiotiky. Tato speciálně upravená probiotika podporují obnovu přirozené střevní mikroflóry a brání přilnavosti nepřátelských mikrobů.

Jak na chronický a prodloužený průjem s Tasectanem DUO?
Pro koho je určen? Který přípravek? Jak dávkovat? Jak často podávat?
Dospělí a děti od 14 let Tasectan DUO 1 až 2 tobolky co 4 až 6 hodin
Děti 3 až 14 let Tasectan DUO KIDS 1 sáček co 6 hodin
Děti od narození do 3 let Tasectan DUO KIDS 1 až 2 sáčky co 6 hodin

Tasectan sáčky

Vyzkoušejte Tasectan DUO



Dvojí účinek v jednom balení

  • Rychle vyřeší akutní průjem
  • Potlačují příznaky provázející průjem, jako jsou bolest břicha a křeče
  • Přírodní cestou obnovuje přirozenou funkci střev a střevní mikroflóru
  • Sáčky mohou už děti od narození


Tasectan

Objednejte teď a dejte vale Vašim problémům.

Hlášení nežádoucích účinků a stížností na kvalitu zdravotnických prostředků:
czech.mdcomplaints@bauschhealth.com

Vážená paní, pane,

upozorňujeme Vás, že webové stránky, na které hodláte vstoupit, nejsou určeny široké veřejnosti, neboť obsahují odborné informace o léčivých přípravcích, včetně reklamních sdělení, vztahující se k léčivým přípravkům. Tyto informace a sdělení jsou určena výhradně odborníkům dle §2a zákona č.40/1995 Sb., tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat nebo vydávat (dále jen odborník).

Vezměte v potaz, že nejste-li odborník, vystavujete se riziku ohrožení svého zdraví, popřípadě i zdraví dalších osob, pokud byste získané informace nesprávně pochopil(a) či interpretoval(a), a to zejména reklamní sdělení, která mohou být součástí těchto stránek, či je využil(a) pro stanovení vlastní diagnózy nebo léčebného postupu, ať už ve vztahu k sobě osobně nebo ve vztahu k dalším osobám.