Speciální léčba na průjem při COVIDu neexistuje. Pomůžou moderní přípravky z lékárny.

Suchý kašel, únava, horečka nebo ztráta čichu. To jsou nejběžnější příznaky onemocnění COVID-19. Ale vzhledem k tomu, že jsme každý jiný, může se u nás i toto onemocnění projevovat různě. K typickým symptomům se občas přidávají i zažívací problémy a průjem. Ten postihuje 2 až 50 % nemocných. I když na průjem během COVIDu neexistuje specifická léčba, k dostání jsou šetrné přípravky, které nám poskytnou rychlou úlevu. Po čem můžeme v případě potřeby sáhnout?

Průjem při onemocnění COVID-19 se liší od jiných typů průjmů mechanismem svého vzniku. Zatímco běžné patogeny se snaží dostat do krve tím, že si otevřou těsné spoje mezi buňkami střevní sliznice, nový koronavirus napadá přímo samotné střevní buňky, enterocyty, aby se v nich mohl rozmnožit. Ke vstupu do nich používá ACE2 receptory. Ty se běžně vyskytují i na jiných místech v lidském těle (například v plicích, játrech nebo v mozku). Když virus napadne buňky a aktivuje ACE2 receptory, vyvolá zánět tenkého střeva. Ten se potom projevuje narušením funkce střev a průjmem. Zároveň ani antivirové léky nebo antibiotika, která se někdy při léčbě COVIDu používají, našim střevům neprospívají: poškozují totiž mimo jiné užitečné mikroorganismy, jež ve střevech žijí.


Průjem

Tasectan sáčky

Účinné léky koupíte i bez receptu

Jak jsme již nastínili, specializovaná léčba proti covidovému průjmu neexistuje. Ulevit nám ale mohou účinné a moderní přípravky, které lze sehnat bez receptu v lékárně. Takovým je například zdravotnický prostředek Tasectan DUO. Jeho velkou výhodou je, že působí rychle bez ohledu na to, zda nás trápí průjem cestovatelský, zaviněný kontaminovaným jídlem či právě COVIDem. Tasectan DUO pomáhá při mikrobiální nerovnováze a obnovuje šetrně funkci střev.

A jak Tasectan DUO funguje? Jeho základem jsou látky přírodního původu, konkrétně tanátu želatiny (kombinace kyseliny tanové a přírodní bílkoviny želatiny). Ten působí tak, že v našich střevech vytvoří ochranný film, který brání střevní sliznici před napadením dalšími patogeny. Jeho velice důležitou součástí jsou probiotika, která podporují obnovu přirozené střevní mikroflóry a zkracují průjem. Probiotika jsou tyndalizovaná, tedy tepelně inaktivovaná, díky čemuž jsou bezpečnější i pro citlivé pacienty.


Co dál? Pijte hodně tekutin a vyvarujte se tučného

Co se týká dalších opatření, rozhodně bychom měli dbát na pitný režim: Sáhněte po vodě nebo neslazeném ovocném či bylinkovém čaji. Vyhnout bychom se měli nápojům s vysokým obsahem cukru, dobrá není ani silná káva nebo silný čaj, který naopak odvodňuje. Jíst bychom měli to, na co jsme zvyklí, ale v menších porcích, rozhodně je dobré do jídelníčku zařadit lehká jídla, a naopak se vyhnout tučným nebo kořeněným pokrmům.

Vyzkoušejte Tasectan DUODvojí účinek v jednom balení

  • Rychle vyřeší akutní průjem
  • Potlačují příznaky provázející průjem, jako jsou bolest břicha a křeče
  • Přírodní cestou obnovuje přirozenou funkci střev a střevní mikroflóru
  • Sáčky mohou už děti od narození


Tasectan

Objednejte teď a dejte vale Vašim problémům.

Hlášení nežádoucích účinků a stížností na kvalitu zdravotnických prostředků:
czech.mdcomplaints@bauschhealth.com

Vážená paní, pane,

upozorňujeme Vás, že webové stránky, na které hodláte vstoupit, nejsou určeny široké veřejnosti, neboť obsahují odborné informace o léčivých přípravcích, včetně reklamních sdělení, vztahující se k léčivým přípravkům. Tyto informace a sdělení jsou určena výhradně odborníkům dle §2a zákona č.40/1995 Sb., tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat nebo vydávat (dále jen odborník).

Vezměte v potaz, že nejste-li odborník, vystavujete se riziku ohrožení svého zdraví, popřípadě i zdraví dalších osob, pokud byste získané informace nesprávně pochopil(a) či interpretoval(a), a to zejména reklamní sdělení, která mohou být součástí těchto stránek, či je využil(a) pro stanovení vlastní diagnózy nebo léčebného postupu, ať už ve vztahu k sobě osobně nebo ve vztahu k dalším osobám.