Co jíst při průjmu

Průjem dokáže člověku výrazně znepříjemnit život. Projevuje se totiž několikrát denně nepříjemnou řídkou až vodnatou stolicí. Akutní průjem také mohou doprovázet křeče a bolesti v břiše a provázet jej únava a vyčerpání. Pokud se u vás akutní průjem objeví, nezapomeňte na správné stravovací návyky a doporučení.

5 tipů, co dělat při průjmu – lehká jídla a hodně tekutin

  • Dodržujte pitný režim
    Průjem může způsobit dehydrataci. Mírná dehydratace je běžná. Snadno jí můžete předejít prevencí a pít dostatek tekutin. I přesto, že máte pocit, že vše, co vypijete, se z vás okamžitě dostane ven, nezapomeňte pravidelně doplňovat tekutiny.
  • Jezte jako obvykle

    I když se nemusíte cítit dobře, je důležité, abyste se pokusili jíst lehká jídla v menších porcích co 2 až 3 hodiny. Volte taková jídla, u kterých jste si jisti, že je dobře snášíte.

  • Vyhněte se nápojům obsahujícím hodně cukru

    Určitě dobře znáte babské rady, mezi kterými je i ta o popíjení koly. Buďte však obezřetní. Kola a další šumivé nápoje mohou někdy průběh průjmu zhoršit.

  • Vyhněte se tučným a kořeněným jídlům

    Rozhodně není vhodné sahat po smažených jídlech nebo majonéze a živočišných tucích. Kořeněná jídla by mohla vaše zažívání ještě více podráždit.

  • Probiotika

    Probiotika jsou pro zdraví střevní mikroflóry velmi důležitá. Tasectan DUO obsahuje o tyndalizaci vylepšená probiotika.


Průjem

Tasectan sáčky

Dieta při průjmu

Při výskytu průjmového onemocnění je nutné dbát na stravu. Vzpomeňte si, co všechno jste jedli několik dní před výskytem průjmu, abyste vyloučili možné příčiny průjmu. Jaká jídla však mohou průjem zastavit? Správnou stravou lze dopomoci k zastavení průjmu. Tělo během častého vyprazdňování ztrácí cenné minerály a stopové prvky. Když budete jíst potraviny, které tyto vitamíny obsahují, pomůžete tělu doplnit tento deficit. Zeleninu je vhodné jíst především dušenou.
Mezi tyto potraviny patří:

  • ryby
  • kuřecí maso
  • mrkev
  • banán
  • brambory
  • bílé pečivo

Prevence průjmu

U průjmu je obzvláště důležitá prevence. Tou je v tomto případě zejména správné dodržování hygienických návyků, konkrétně důkladné mytí rukou zejména při manipulaci s jídlem. Jednou z možností prevence je strava bohatá na laktobacily, tedy probiotika, které pozitivně působí na střevní mikroflóru. Mezi šest nejlepších zdrojů přírodních probiotik patří kefír, jogurt, kysané zelí, kvašené okurky, jablečný ocet a kimchi. Preventivně můžete tyto potraviny doplnit také o Tasectan DUO, který obsahuje speciálně upravená probiotika.


Tasectan sáčky

Vyzkoušejte Tasectan DUO



Dvojí účinek v jednom balení

  • Rychle vyřeší akutní průjem
  • Potlačují příznaky provázející průjem, jako jsou bolest břicha a křeče
  • Přírodní cestou obnovuje přirozenou funkci střev a střevní mikroflóru
  • Sáčky mohou už děti od narození


Tasectan

Objednejte teď a dejte vale Vašim problémům.

Hlášení nežádoucích účinků a stížností na kvalitu zdravotnických prostředků:
czech.mdcomplaints@bauschhealth.com

Vážená paní, pane,

upozorňujeme Vás, že webové stránky, na které hodláte vstoupit, nejsou určeny široké veřejnosti, neboť obsahují odborné informace o léčivých přípravcích, včetně reklamních sdělení, vztahující se k léčivým přípravkům. Tyto informace a sdělení jsou určena výhradně odborníkům dle §2a zákona č.40/1995 Sb., tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat nebo vydávat (dále jen odborník).

Vezměte v potaz, že nejste-li odborník, vystavujete se riziku ohrožení svého zdraví, popřípadě i zdraví dalších osob, pokud byste získané informace nesprávně pochopil(a) či interpretoval(a), a to zejména reklamní sdělení, která mohou být součástí těchto stránek, či je využil(a) pro stanovení vlastní diagnózy nebo léčebného postupu, ať už ve vztahu k sobě osobně nebo ve vztahu k dalším osobám.